ایزوگام

ایزوگام

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

ایزوگام، اسم تجاری نوعی‌ عایق آماده ضد نم و رطوبت است که برای پوشش پشت بام، استخر و امثال آن استفاده می شود. پوششی که از فرآورده‌های نفتی تولید شده و برای عایق کردن، جلوگیری از رخنه و نفوذ آب استفاده می شود. 

تاریخچه ایزوگام

تا چهل سال پیش عایق بندی رطوبتی ساختمان‌ها به طور سنتی، با آسفالت و قیر گونی انجام می شد اما با تولید عایق‌های رطوبتی، برتری این نوع عایق‌ها نسبت به روش های پیشین و همچنین با گذشت زمان جای خود را به این نوع عایق‌ها دادند. اخیرا در بسیاری از ساختمان‌ها، هم در مرحله پی و فونداسیون و هم در بخش ایزولاسیون دیوارها، سرویس‌ها و پشت بام، از لایه عایق رطوبتی استفاده می شود.

کاربرد ایزوگام 

ایزوگام پوشش محکمی است که از قیر و الیاف مصنوعی تولید شده و با گرما بر سطح بام پوشانده شده و از نفوذ آب و رطوبت به محیط پایین خود مقابله می کند. به‌طور میانگین عمر ایزوگام ۱۰ سال است.

ایزوگام پدیده‌ای است صنعتی که به دانش، تجربه و فناوری متکی بوده و در راستای ایمن‌ کردن سازه‌ها در مقابل نم و رطوبت ایجاد شده از بارش برف و باران استفاده می شود. ایزوگام انواع مختلفی دارد، بعد از گذشت از آزمون‌های متفاوت، ضریب پایداری‌ آن را در آزمایشگاه‌ها و کارخانه‌های فرآوری بالا می برند. 

لایه‌های تشکیل دهنده ایزوگام

لایه‌های مختلف به ترتیب از سطح تا به کف به شرح زیر است: 

• پودر معدنی(mineral powder) یا لایه پلی‌اتیلن (polyethylene film) یا فویل آلومنیوم (aluminum foil)

• بافت (tissue)

• پلی‌استر (polyester)

• مواد افزوده شده خاص

• لایه پلی‌اتیلن (polyethylene film)

موارد کاربرد

ایزوگام به علت دارا بودن سبکی و مقاومت بالا به تنهایی یک عایق رطوبتی جامع جهت استفاده در موارد ذیل است: 

پی ساختمان، پشت بام‌ها، ، استخرها، سدها، مخازن آب، ایرانیت، تونل‌ها، کانال‌های آبیاری، سرویس‌های ایزوگام بهداشتی، سردخانه‌ها، پل‌های هوایی، باند فرودگاه، پارکینگ‌های طبقاتی، لوله‌های آب گاز، نفت، دامداری‌ها، سدها و غیره... استفاده می¬شود.

 

فرایند تولید ایزوگام توسط دستگاه خط تولید ایزوگام

تیشو و پلی آستر بسته به نوع محصول (تک لایه یا دو لایه) به تشت قیر وارد شده و در ادامه با مواد پلیمری و قیر مخلوط می‌گردد. همچنین ضخامت لایه بوسیله مجرای خروجی نصب شده در بالا تشت قیر تنظیم می شود. سپس ورق آلومینیم به لایه مخلوط شده به مواد، چسبیده و به حوض آب وارد می شود. پس از اینکه لایه مسیر حوض آب را طی کرد با عبور از میان غلطک‌ها سرد می گردد. سپس پلاستیک پشت لایه به آن اضافه می شود و لایه ایزوگام به آسانسور ذخیره‌سازی وارد می شود.

آسانسور باعث ذخیره‌سازی موقت لایه ایزوگام در دستگاه می شود و از توقف تولید، جلوگیری می کند. همچنین عملیات خشک کردن ایزوگام را فن‌های خشک‌کننده انجام می‌دهند. ایزوگام در آخر به رول کن وارد شده و دور میله‌ای مخروطی مانند، رول (که اصطلاحاً به آن توپ می گویند)، به طول ۱۰ متر می چرخد. پس از رول شدن، لایه بریده می شود و بوسیله پرتاپ‌کننده به بیرون پرتاپ می گردد. 

انواع ایزوگام

بر اساس ماده اصلی تشکیل دهنده ایزوگام به دو نوع تقسیم می‌شود:

1. ایزوگام پلیمری با استفاده از قیر خالص ۷۰–۶۰: 

در این نوع ایزوگام عنصر اصلی قیر خالص ۷۰–۶۰ بوده که کیفیت بسیار زیادی در مقایسه با ایزوگام دمیده دارد. از پالایش نفت خام، قیر خالص ۷۰–۶۰ تولید می شود. در اثر گرم کردن نفت خام در برج های تقطیر پالایشگاه حلال های نفتی، بنزین، نفت چراغ، نفت گاز و سایر روغن های سبک آن جدا شده و در گرما بالاتر از ۳۸۰ درجه (در فشار عادی) قیر آن به جا گذاشته می شود که به شکل جامد یا نیمه جامد است. بر اساس درجه نفوذ قیرهای خالص، نامگذاری می شوند. در آب‌بندی پشت بام قیر ۶۰/۷۰ استفاده می شود.

 برای تولید ایزوگام پلیمری مواد زیر مورد نیاز است: قیر خالص ۷۰–۶۰، پلی آستر، لایه آلومینیم ۱۴ الی ۱۶ میکرون، تیشو، پلاستیک پشت لایه ایزوگام، مواد APP درجه ۱ و ۲، پودر تالک، پوشال گونی پلاستیکی جهت تولید این نوع ایزوگام قیر خالص ۷۰–۶۰ و مابقی مواد اولیه .... وارد میکسر تولید پلیمر می شود. مواد نام برده شده در میکسر، میکس و پخته می‌شود. مایعی به نام پلیمر ایزوگام، خروجی میکسر است. در دستگاه خط تولید پلیمر ایزوگام به لایه ایزوگام تبدیل می شود.

2. ایزوگام دمیده به وسیله نفت کوره (مازوت): 

در این نوع ایزوگام عنصر اصلی قیر دمیده است و در مقایسه با ایزوگام پلیمری عمر پایین تری و کیفیت کمتر دارد.

قیر دمیده:

 از دمیدن هوای داغ به مازوت، قیر دمیده تولید می شود. هوا داغ در این فرایند، با دما ۲۰۰ تا ۳۰۰ درجه بوسیله لوله‌های منفذ دار به محفظه دارای مازوت دمیده می‌شود. اتم‌های هیدروژن موجود در اثر انجام این فرایند، در مولکول‌های هیدروکربن ها، با اکسیژن هوا ترکیب می‌شود و با تشکیل آب، عمل بسپارش رخ می دهد. قیر دمیده نسبت به قیر خالص از درجه نفوذ کمتری برخودار است، نسبت به تغییرات دما حساسیت کمتری و درجه نرمی بالاتری دارد. بیشتر از این نوع قیر در تولید ورق‌های پوشش بام، اندودکاری و باتری اتومبیل مورد استفاده قرار می‌گیرد.  Rعلامت اختصاری قیر دمیده است. به عنوان مثال، قیر۸۰/۲۵ R به معنی قیر دمیده با درجه نرمی ۸۰ و درجه نفوذ ۲۵ است.

برای تولید ایزوگام دمیده مواد زیر مورد نیاز است: تیشو، لایه آلومینیم ۱۴ الی ۱۶ میکرون، قیر دمیده، پلاستیک روی لایه ایزوگام، پلی آستر، پودر تالک

جهت ساخت این نوع ایزگام مازوت وارد برج تقطیر شده و بعد از اتمام مرحله بسپارش، به قیر دمیده تبدیل می-شود. ذکر این نکته لازم است که، قیر دمیده تولید شده به افزودن هیچ ماده اضافی احتایج ندارد و به طور مستقیم وارد خط تولید ایزوگام می شود.

اجزای تشکیل دهنده ایزوگام مرغوب

از دو لایه نمدی تشکیل شده که لایه پایینی از فلت الیاف شیشه و لایه بالایی از جنس منسوجات پلی استر است، این دو لایه توسط مذاب قیر اصلاح شده به وسیله مواد پلیمری اشباع می شود، برای پیشگیری از حالت چسبندگی در ایزوگام هر دو سمت عایق را هنگام بسته بندی با استفاده از مواد ریزدانه یا فیلم پلاستیکی روکش می کنند.

یکی از این مشخصات منسوجات مورد استفاده، پلی استر است که به عنوان لایه اشباع شونده از مذاب قیری در عایقهای رطوبتی از قبل تولید می شود.

ارتباط با ما

استان مرکزی: دلیجان کیلومتر ۵ جاده اصفهان _ شهرک صنعتی بلوار کارگران جنوبی _ بهارستان ۲ نبش خیابان بهار۵ _ ایزوگام آسمان گستر _ ثبت ۵۳۳
تلفن تماس :

درباره ما

شرکت آسمان گستر دلیجان در سال 1381 با هدف تاسیس کارخانه تولید عایق رطوبتی تشکیل گردید که در این راستا، پس از اقدامات لازم در اوایل سال 1382 موفق به دریافت موافقت اصولی در شهرستان دلیجان گردید.

Search