ایزوگام استاندارد

ایزوگام استاندارد

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

ایزوگام استاندارد از قیر 60-70 خالص و پلیمری تهیه شده، همچنین در ساخت آن از بهترین لایه پلی استر و تیشو استفاده می گردد. که همه این ها در طول عمر ایزوگام اثرگذار خواهند بود. میزان استاندارد ایزوگام را سازمان ملی استاندارد ایران و اروپا معین می کند. تا خریداران از کیفیت بالا آن مطمئن شوند.

بسیاری از مردم برای ایزوگام پشت بام خانه شان به جای اینکه به فکر ایزوگامی مرغوب با مشخصاتی عالی باشند، به دنبالی ایزوگامی ارزان قیمت می گردند. ایزوگام های ارزان به دلیل مرغوب نبودن عمر کوتاهی دارند و مشکلاتی را برای ساکنان خانه به وجود می آورند. همه این ها به دلیل نداشتن اطلاعات و نبود تبلیغات مناسب از طرف شرکت های تولیدکننده ایزوگام است. آن چه یک ایزوگام را استاندارد جلوه می دهد، تأیید سازمان ملی استاندارد است.

  البته کارشناسان سازمان ملی استاندارد برای آگاهی به عموم مردم در جهت خرید ایزوگام استاندارد مشخصاتی را ذکر نموده، که در ذیل به آن ها اشاره خواهد شد.

مشخصات ایزوگام استاندارد

استفاده از مواد مرغوب برای ساخت ایزوگام نه موادی ناخالص و بازیافتی

داشتن مقاومت کششی

برخورداری از مقاومت بالا در برابر پارگی

داشتن مقاومت در مقابل اشعه UV

انعطاف پذیری در سرما

پایداری در برابر حرارت

مقاومت بالا در برابر آب و رطوبت 

برخورداری از وزن و ضخامت استاندارد: 

 وزن مناسب باید بین 40 تا 42 کیلوگرم در هر رول باشد و به هیچ عنوان نباید کمتر از 40 کیلوگرم باشد. آن چه در ضخامت ایزوگام مؤثر است، میزان قیر است. هر چند نباید وجود لایه تیشو، پلی استر و فویل آلومینیوم را نادیده گرفت. ضخامت ایزوگام استاندارد در حدود 4 میلی متر است و نباید از این مقدار کمتر باشد.

داشتن تأییدیه از جانب سازمان ملی استاندارد

دارا بودن ضمانت نامه بلندمدت و واقعی برای جلب رضایت مشتریان 

داشتن طول و عرض استاندارد: 

ایزوگام مرغوب دارای طولی حدود 10 متر و عرضی برابر یک متر است. که اگر از این مقدار کمتر باشد، ایزوگامی استاندارد نیست.

آزمایشات معمولی  برای ایزوگام استاندارد

- ایزوگام نامرغوب به دلیل استفاده از موادی با کیفیت پایین و نامناسب و مواد پلیمری بوی بدی از خود ساطع می کند.

- روش دیگر اینست که فرد دست خود را روی لایه خارجی ایزوگام که پوشش داده نشده، بکشد اگر دست سیاه رنگ نشد پس ایزوگام از کیفیت خوبی برخوردار است.

- اگر لایه عایق را از هر طرفی بکشید و یا به سمت پشت خم کند، نباید شکسته شود.

- روش دیگر اینست که فرد باید تکه ای از عایق را با زاویه 120 درجه به مدت دو ساعت در فریزر قرار دهد.  تا از مقاومت عایق در طول این زمان اطمینان حاصل کند. اگر ایزوگام در این مدت مقاوت بالایی در برابر خمیدگی و سرما داشت. باید بداند کیفیت عایق بسیار مناسب است.

- ایزوگامی که از کیفیت بالایی برخوردار باشد، بعد از اولین بارندگی، کیفیت خود را نشان می دهد. ایزوگام مرغوب تا 16 سال دوام دارد. طول عمر ایزوگام به ویژگی هایی نظیر: شرایط آب و هوایی، تابش نور خورشید و شرایط نگهداری آن وابسته است.

ارتباط با ما

استان مرکزی: دلیجان کیلومتر ۵ جاده اصفهان _ شهرک صنعتی بلوار کارگران جنوبی _ بهارستان ۲ نبش خیابان بهار۵ _ ایزوگام آسمان گستر _ ثبت ۵۳۳
تلفن تماس :

درباره ما

شرکت آسمان گستر دلیجان در سال 1381 با هدف تاسیس کارخانه تولید عایق رطوبتی تشکیل گردید که در این راستا، پس از اقدامات لازم در اوایل سال 1382 موفق به دریافت موافقت اصولی در شهرستان دلیجان گردید.

Search