ایزوگام تک لایه

ایزوگام تک لایه

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

ایزوگام تک لایه ، در این نوع از ایزوگام، بستر تنها یک لایه پلی استر سوزنی را دارا خواهد بود که از حوضچه مذاب قیر عبور کرده و سپس آن را با قیر مخلوط می کنند. 

ایزوگام دو لایه :

 این نوع از ایزوگام، بستر دو لایه ای از پلی استر و تیشو نخدار را دارا است. روکش هر دو نوع ایزوگام ممکن است نایلون (فیلم پلی اتیلن) و یا فویل آلومینیمی به اضافه پودر تالک باشد. این دو لایه را روی هم قرار داده و سپس آن ها را با یکدیگر از حوضچه مذاب قیر عبور می دهند. 

در ایزوگام دو لایه، اگر لایه تیشو را حذف کنید، به ایزوگام تک لایه تبدیل خواهد شد. 

تفاوت میان ایزوگام تک لایه و دو لایه از لحاظ محل کاربرد آن ها

ایزوگام تک لایه :

محل هایی که دارای شکل هندسی نامنظمی هستند: 

در محل هایی که به اشکال هندسی نامنظم نیاز داریم از جمله اطراف شناژ، دیوار پی ها و نیز محل برخورد مقاطع مانند پی و ستون، مورد استفاده قرار می گیرد. 

البته این نکته هم قابل ذکر است که کاربرد ایزوگام تک لایه در ترازهای پایین که فشار آب بالا می رود دارای محدودیت است و در این موارد لازم است ایزوگام استفاده شده به گونه ای باشد که هم مانع رطوبت شود، هم این که از جنس مقاوم¬تری برخوردار باشد. در این حالت، با در نظر گرفتن شرایط، شما قادر خواهید بود تا از ایزوگام دو لایه و یا دو سری ایزوگام تک لایه استفاده کنید. 

محل هایی که مقدار آب ریز کمتری دارند

این ایزوگام، اغلب در محل هایی که میزان آب ریز در آنجا کمتر است، مورد استفاده قر ار می گیرد. از جمله محل هایی مانند آشپزخانه و تراس سرپوشیده. همچنین این نوع ایزوگام، از نظر قیمت برای شما به صرفه تر خواهد بود. 

ایزوگام دولایه: 

ایزوگام دو لایه، از دوام و استحکام بالاتری نسبت به ایزوگام تک لایه برخوردار است. و بیشتر در محل هایی کاربرد دارد که میزان آب ریز زیادی دارند. یعنی محل هایی مانند کف توالت، حمام و پشت بام. طبیعتاً قیمت آن هم از ایزوگام تک لایه بیشتر است. در این محل ها، اگر از ایزوگام تک لایه استفاده کنید، ممکن است میزان آب ریز بالا برای شما باعث ایجاد مشکلاتی شود. 

تفاوت از لحاظ ضخامت

ایزوگام دو لایه ای که در بازار بیشترین مصرف را دارد، ایزوگام 4 میلی متری است. ایزوگام های یک لایه با ضخامت 2 الی 3 میلی متر ساخته می شوند و ایزوگام های دو لایه تولید شده دارای ضخامت 3 تا 5 میلی متر هستند. 

تفاوت از لحاظ قیمت

همان طور که پیشتر هم گفتیم، قیمت ایزوگام های تک لایه نسبت به ایزوگام های دو لایه کم تر است و در واقع آن ها از نظر اقتصادی به صرفه تر هستند. با این حال در هنگام استفاده از ایزوگام، باید موارد دیگر را هم مورد توجه قرار دهید و فقط به فکر هزینه تمام شده آن نباشید. گاهی مشکلات ناشی از استفاده از ایزوگام تک لایه در محل هایی با میزان آب ریز بالا، هزینه های بیشتری را نسبت به ایزوگام دو لایه به وجود خواهند آورد.

ارتباط با ما

استان مرکزی: دلیجان کیلومتر ۵ جاده اصفهان _ شهرک صنعتی بلوار کارگران جنوبی _ بهارستان ۲ نبش خیابان بهار۵ _ ایزوگام آسمان گستر _ ثبت ۵۳۳
تلفن تماس :

درباره ما

شرکت آسمان گستر دلیجان در سال 1381 با هدف تاسیس کارخانه تولید عایق رطوبتی تشکیل گردید که در این راستا، پس از اقدامات لازم در اوایل سال 1382 موفق به دریافت موافقت اصولی در شهرستان دلیجان گردید.

Search