ایزوگام BOF

ایزوگام BOF | ایزوگام bof چیست

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

ایزوگام BOF نوعی ایزوگام با استاندارد متوسط است که قدرت خمیدگی و چسبندگی نسبتا خوبی دارد و معمولا در مناطقی که آب و هوای گرم دارند استفاده می شود.

ایزوگام BOF 

ماده اصلی در ساخت این نوع ایزوگام قیر دمیده است که از دمیدن هوا به درون یک مازوت یا نفت کوره ساخته می شود. برای ساخت این قیر ابتدا هوایی که دما آن بین 200 تا 300 درجه سانتی گراد است به وسیله لوله های سوراخ دار به درون مازوت دمیده می شود در نتیجه اتم های هیدروژن که در ملکول های هیدروکربورها وجود دارند با اکسیژن هوا ترکیب می شوند و آب را بوجود می آورند. در واقع فرآیند بسپارش رخ می دهد.

هم چنین در ساخت این ایزوگام از تیشو، لایه پلی استر، لایه آلومینیوم 14 تا 16 میکرون، پود تالک و پلاستیک استفاده می شود. این ایزوگام معمولا به صورت رول های 10 متری با عرض 1 متر و ضخامت 4 میلیمتر ساخته می شود. از این نوع ایزوگام در انبارها، تونل ها، گلخانه ها، دامداری ها، مرغداری ها، استخرها، پشت بام ها و به عنوان پوشش لوله ها استفاده می شود.

با رعایت چند مورد ساده در ساخت این ایزوگام می توان مقاومت و کیفیت آن را به طور چشمگیری افزایش داد. به علت تنوع زیادی که در ایزوگام BOF وجود دارد مشتریان طیف انتخاب بسیار وسیعی دارند.

ایزوگام BOF  وزن سبکی دارد، با مقاومت فیزیکی زیاد خود در مقابل گرما تا 120 درجه سانتی گراد و انعطاف پذیری در سرما تا 5- درجه سانتی گراد تولید و نصب می گردد همچنین در برابر نفوذپذیری آب %100 مقاوم است. بعد از نصب در برابر دما هوا تا 50 درجه زیر صفر نیز مستحکم است.

ایزوگام نوع BOF در صورتی استاندارد است که دارای برچسب تولید محصول و تاریخ انقضا باشد. همچنین در برابر خم شدن پایدار بوده و در برابر سرما و گرما نیز استقامت کافی داشته باشد.

ایزوگام BOF هنگام نصب بوی گازوئیل داده و دود می کند. هم چنین به علت زیاد بودن فاصله ملکولی بین مواد سازنده آن، این ایزوگام چسبندگی کم و قطر زیاد دارد.

ایزوگام BOF دو نوع دارد

1. ایزوگام ساده:

کاربرد این ایزوگام پس از نصب و برای پوشش دادن سطح عایق است.

2. ایزوگام با روکش فویل آلومینیوم:

این ایزوگام در هنگام نصب عایق های بدون پوشش استفاده می شود. هم چنین در عایق کاری رطوبتی سطح ساختمان ها از جمله، دیوارها، آشپزخانه، استخرها، سرویس بهداشتی، سقف مسطح و شیب دار و آب نما به کار می-رود.

مزایای استفاده از ایزوگام BOF :

•  ایجاد منظره زیبا 

• بازتاب اشعه UV خورشید

• کاهش جذب گرما

عمر مفید ایزوگام BOF بیش از 15 سال است. این ایزوگام بدون استفاده از هیچ گونه مواد بازیافتی و ضایعاتی تولید می شود و قیر به کار رفته در آن نیز از ترکیب قیرهای نفتی در پالایشگاه ها با یک دستور ساخت مخصوص تهیه می شود. 

روش نگهداری از ایزوگام BOF :

• دور از نور مستقیم خورشید نگهداری شود.

• رول های عایق روی یک سطح صاف و به صورت ایستاده چیده شوند.

• هنگام نصب حتما از دستمکش و کلاه ایمنی استفاده نمایید.

• قبل از نصب مطمئن شوید که بتن سازه و سطح کار کاملا خشک است.

تفاوت ایزوگام BOF  با دیگر ایزوگام ها 

تفاوت ایزوگام BOF  با ایزوگام های نوع BPP در نوع قیری است که در ساخت آن ها به کار رفته، ایزوگام های BOF کارکرد و مقاومت کمتری نسبت به ایزوگام های BPP دارند.

قیر دمیده در مقایسه با قیر خالص، که در ساخت ایزوگام BPP به کار می رود، دارای نفوذ کمتر و نرمی بیشتری است و نسبت به تغییرات دما حساسیت کمتری از خود نشان می دهد. از این قیر در ساخت باتری اتومبیل و ورق های پوشش بام استفاده می شود.

قیر دمیده را با R  نشان می دهند مثلا R 70/30 یعنی این قیر درجه نرمی 70 دارد و میزان نفوذ 30 دارد.

ارتباط با ما

استان مرکزی: دلیجان کیلومتر ۵ جاده اصفهان _ شهرک صنعتی بلوار کارگران جنوبی _ بهارستان ۲ نبش خیابان بهار۵ _ ایزوگام آسمان گستر _ ثبت ۵۳۳
تلفن تماس :

درباره ما

شرکت آسمان گستر دلیجان در سال 1381 با هدف تاسیس کارخانه تولید عایق رطوبتی تشکیل گردید که در این راستا، پس از اقدامات لازم در اوایل سال 1382 موفق به دریافت موافقت اصولی در شهرستان دلیجان گردید.

Search