ترمیم ایزوگام

ترمیم ایزوگام

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

ترمیم ایزوگام ، امروزه استفاده از ایزوگام ها در میان مردم بسیار متداول است. اکثر مردم به جای قیر، از ایزوگام استفاده می کنند. کارکرد مفید ایزوگام ها به طور معمول 10 سال است به همین علت بعد از مدتی ممکن است ایزوگام ها شکاف بردارند یا  کاملا خراب شوند.

از این رو نیز به ترمیم یا تعویض دارند، در مطلب زیر شما را با ترمیم ایزوگام آشنا می سازیم: 

برای ترمیم ایزوگام ابتدا باید ایزوگامی را که روی سقف قرار دارد جدا کرده تا بتوان ایزوگام جدید را به راحتی نصب کنیم. برای این کار ابتدا لازم است، ایزوگام را گرما داده و قسمت خراب را به وسیله ابزارهای مناسب جدا کنیم و در آخر ایزوگام جدید را جایگزین قبلی سازیم.

پیش از نصب ایزوگام جدید باید سطح را از وجود هر گونه آلودگی پاکسازی کنیم.

امکان دارد که در ایزوگام شکاف ایجاد شود. هر کدام از دلایل زیر می تواند باعث بروز این شکاف ها شده باشد:

روی سقف یا دیوار ساختمان شکاف یا روزنه ایجاد شده باشد

ایزوگام آسیب دیده باشد

طبله ها

سوراخ شدن لایه آلومینیومی

به علت وجود وسایل سنگین مثل موتور کولرها، ایزوگام یا عایق آسیب دیده باشد

ایزوگام چروکیده شود

کف خواب فلزی ناودانی پوسیده شود و از بین رود.

سازه سقف و ساختمان آسیب دیده باشد

بخش هایی از ایزوگام روی سقف جدا شده باشد.

همچنین در صورتی که در مناطق آفتاب گیر از ایزوگام بدون لایه فلزی آلومینیوم یا قلع استفاده شود پوسیدگی سریع تر رخ می دهد. برای پوشاندن این شکاف ها می توان از چسب هایی که مخصوص ایزوگام هستند، مانند چسب ماستیک، استفاده کرد.

به طور کلی 3 نوع روش ترمیم ایزوگام وجود دارد: 

1. ترمیم ترک‌خوردگی ستاره‌ای و تاول

2. ترمیم چروک گوشه‌ها

3. ترمیم اطراف کف شورها

 در هنگام تعمیر ایزوگام باید موارد زیر برقرار باشد . (اگر موارد زیر برقرار نباشد لازم است که سقف ایزوگام به طور کلی تعویض شود)

سالم بودن سقف سازه

مهار شدن عامل پوشش بام

مستحکم بودن عایق

خشک بودن عایق

صاف بودن سطح پوشش

برای ترمیم ایزوگام هایی که کمی شکاف یا ترک برداشته اند فقط لازم است که با چسب یا خمیر پلیمر شکاف آن ها را پر کرد.

خمیر پرایمر در 2 نوع مایع و خمیری است که جهت پر کردن شکاف ها و ترک های ایزوگام به کار می رود.

در بعضی ساختمان ها ایزوگام در بام ساختمان آسیب می بیند، زمانی که باران می بارد، آب به دیواره های ساختمان نفوذ می کند و باعث ایجاد خسارت زیادی به سقف شده، هم چنین آب و نم و رطوبت را به داخل ساختمان منتقل می کند.

برای این که بتوانید رطوبت و نشتی را درون ساختمان تشخیص دهید می توانید از شلنگ استفاده کنید برای اینکار باید به شکل منطقه‌ای شروع به خیس کردن پشت‌بام کنید و آب ریختن را به مدت چند دقیقه ادامه دهید در این روش باید یکی از افراد خانه داخل خانه باشد تا چکه کردن قطره آب را به شما اطلاع دهد از این راه شما می-توانید میزان خرابی ایزوگام و هم چنین راه های نفوذ آب را بوسیله حوضچه هایی که روی عایق تشکیل می شود مشخص کنید.

در تعمیر ایزوگام می توان فقط قسمت هایی را که دچار خرابی شده اند با لایه های ایزوگام جدید چسباند ولی این روش علاوه بر این که یک منظره ناخوشایند ایجاد می کند ظاهر ساختمان را نامتقارن ساخته و باعث افزایش وزن سقف به طور کاذب می شود. 

بهترین زمان برای تعمیر ایزوگام فصل تابستان و قبل از بارندگی است زیرا به محض شروع اولین باران در صورتی که رطوبت به سقف و دیوار ها نفوذ کند خسارت های زیادی را به دنبال دارد. 

یکی از راه های دیگر که برای تعمیر ایزوگام ها به کار می رود استفاده از قیر است برای این کار باید از افرادی که در این زمینه تخصص دارند کمک بگیرید.

ارتباط با ما

استان مرکزی: دلیجان کیلومتر ۵ جاده اصفهان _ شهرک صنعتی بلوار کارگران جنوبی _ بهارستان ۲ نبش خیابان بهار۵ _ ایزوگام آسمان گستر _ ثبت ۵۳۳
تلفن تماس :

درباره ما

شرکت آسمان گستر دلیجان در سال 1381 با هدف تاسیس کارخانه تولید عایق رطوبتی تشکیل گردید که در این راستا، پس از اقدامات لازم در اوایل سال 1382 موفق به دریافت موافقت اصولی در شهرستان دلیجان گردید.

Search